Ecz. Ramazan Ziya Örmeci

 

1958’de Isparta/Senirkent’te doğdu. 1975-76 yılında A.İ.T.İ.A (Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi)’ne bağlı Eczacılık Yüksek okuluna girdi. 1980-81 yılında Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi adını alan okuldan mezun oldu. GATA (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) klinik eczanesinde klinik eczacılık yaparak Mart 1983’te terhis oldu. 1983-86 arası BİFA (Birleşik Alman İlaç fabrikası)’ya ait Bayer, Schering, Knoll, Merck olmak üzere dört firmanın İç Anadolu Bölge temsilciliğini Konya Merkez’de ve daha sonra Schering Firmasında aynı görevi Ege Bölgesi temsilcisi olarak İzmir Merkez’de yürüttü.

1986 yıl sonu itibariyle serbest eczacılığa başladı. 1990-95 yılları arasında 15. Bölge Isparta-Burdur Eczacı Odasında Haysiyet Divanı, Yönetim Kurulu üyeliği, Genel sekreterlik görevlerinde bulundu. 2003 yılında Genel Sekreterliği ile başladığı görevine 2005’den 2011’e kadar Oda Başkanı olarak yürüttü. 37 ve 38. Dönem Merkez Heyeti Üyesi olarak görev aldı. Bir dönem Belediye Meclis Üyeliği yaptı.

1992 Yılında Eğitim ve burs amaçlı kurulan ve kurucu üyesi bulunduğu Senirkent Yükseliş Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfının Başkanlığını halen devam ettirmekte olup aynı vakıf adına sahip ve mesul müdürü olduğu Yükseliş adında aylık gazete çıkartmaktadır; IGSİAD (Isparta Girişimci Sanayici İşadamları Derneği) üyeliği, Türk Ocağı ve Aydınlar Ocağı Isparta Şubesi Üyeliği ile ISTUDAK (Isparta Turizm Tanıtma ve Doğa Sporları Kulübü) Yönetim Kurucu Üyeliği halen devam etmektedir. Isparta’da Uğur Eczanesi’nin sahip ve mesul müdürlüğünü yapan R.Ziya ÖRMECİ evli ve üç çocuk babasıdır.

Halen Türk Eczacıları Birliği 39. Dönem Merkez Heyeti Üyesidir.