TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ GENÇLİK KOMİSYONU ÇALIŞTAYI ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ GENÇLİK KOMİSYONU ÇALIŞTAYI

ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Türk Eczacıları Birliği Gençlik Komisyonu Çalıştayı 02-03 Mart tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirildi. 52 eczacılık fakültesinden 190 öğrencinin katıldığı ve “Geleceğin Reçetesi” temalı Çalıştay, genç meslektaşlarımızın yenilikçi yaklaşımları ile önemli fikir ve projelere ev sahipliği yaptı.

Çalıştayın açış konuşmasını yapan Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz. Arman Üney, sözlerine, eczacılık mesleğinin toplum sağlığının korunması ve iyileştirilmesinde taşıdığı öneme dikkat çekerek başladı. Bunun en somut örneğinin geçen yıl yaşanan deprem felaketinde görüldüğünü ifade eden Üney, “Deprem felaketi ile ülke olarak büyük acılar yaşadık. Felaket sonrasında, deprem bölgesinde pek çok temel malzemeye ihtiyaç oldu. Ancak orada bir tek ‘ilaca ihtiyacımız var’ denmedi. Çünkü 5 bini aşkın gönüllü meslektaşımız ile birlikte 28 sahra eczanemizde ilaç eczacılık hizmeti sunduk, dört koldan çalıştık. Sizler de orada çalışıp didindiniz. Bütün Türkiye, deprem bölgesinde canla başla çalışan eczacıları gördü. Halka en yakın sağlık danışmanı olmanın nasıl bir şey olduğunu gösterdik ve halkımızın gönlünde taht kurduk” diye konuştu.

Meslek yaşamı sırasında sergilenen fedakârlıkların, toplum sağlığına adanmışlığın bir göstergesi olduğuna dikkat çeken Üney, “Her biriniz, mesleğimizin gelecekte parlayan yıldızları olmaya adaysınız hepinizle gurur duyuyorum” dedi.

Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz. Arman Üney’in konuşmasının ardından TEBGK Başkanı Kemal Emin Hündür, son dönemde gerçekleştirilen komisyon faaliyetleri hakkında bir sunum yaptı.

TEBGK Üst Komisyonu üyeleri de dönem içerisinde fakültelerde uygulamaya geçirilen Gençlik Komisyonu çalışmaları, yurtiçi ve yurtdışı staj süreçleri, eğitim faaliyetleri ve farklı öğrenci toplulukları ve çeşitli organizasyonlarla yapılan iş birlikleri hakkında bilgilendirici sunumlar gerçekleştirdi.

TEBGK Başkanı Kemal Emin Hündür ve Türk Eczacıları Birliği Başkanı  Ecz. Arman Üney tarafından eczacılık fakülteleri öğrencilerinin yaşamakta oldukları sorunların, ilgili konulara yönelik talep ve önerilerinin ele alındığı bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Çalıştayın daha sonraki bölümünde katılımcılar, dört farklı alan olan girişimcilik, teknoloji, eğitim ve sürdürülebilirlik konularında geleceğin reçetelerini yazdıkları sunumlarını paylaştılar.

Birlikte düşünüp birlikte üretmeyi teşvik eden, genç meslektaşlarımız arasındaki dayanışma duygularını pekiştiren TEBGK Gençlik Çalıştayı unutulmayacak dostlukların da başlangıcı da oldu.

 

Türk Eczacıları Birliği Gençlik Komisyonu Çalıştayı fotoğrafları için tıklayınız.