Pandemi Kriz Masası Toplantısı Hakkında

Pandemi Kriz Masası Toplantısı Hakkında

 

Türk Eczacıları Birliği 42. Dönem Merkez Heyeti 1. Bölgelerarası Toplantı kapsamında gerçekleştirilen “Pandemiler Çağında Sağlık ve Sağlık Çalışanları: Dersler, Yönelimler, İhtiyaçlar” başlıklı atölye çalışmasının çıktılarının değerlendirilmesinin ardından konuya ilişkin ikinci atölye çalışması gerçekleştirildi. 9 Ekim 2020 tarihinde düzenlenen atölye çalışmasına Merkez Heyeti Üyeleri Ecz. Mehmet Emin Beyaz, Ecz. Hasan Buminhan Yavuz, Ecz. Yücel Yenilmez, Ecz. Cenk Kes, Denetleme Kurulu Üyesi Ecz. Reşat Menderes Akgöl ile Bölge Eczacı Odaları’nın yöneticileri ve temsilcileri katıldı.

Atölye çalışmasının moderatörlüğünü üstlenen Ecz. Mehmet Emin Beyaz, atölye çalışmasına ilişkin bilgileri katılımcılara aktardı. Pandemi sürecinde Türk Eczacıları Birliği’nin yaptığı çalışmaları aktaran Ecz. Yücel Yenilmez, “Pandemi ve Eczacılık” başlıklı sunumu katılımcılarla paylaştı.

Pandemi Kriz Masası Atölyesi, grup çalışmaları ile devam etti. Gruplar, sorunların tespiti ve saptadıkları sorunların çözümüne ilişkin görüş aktarımında bulundu. Pandemi konusunda geleceğe yönelik yol haritalarının oluşturulduğu atölye çalışması, katılımcıların görüşlerini aktarması ile son buldu.