19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

19 Mayıs 1919, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlatılan bağımsızlık direnişinin sembolü, Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolun başlangıç noktasıdır. 103 yıl önce atılan ve bir ulusun tarihte var olma mücadelesini başlatan bu ilk adım, halen hedeflerimizi gerçekleştirmek için bizlere güç ve ilham vermeye devam etmektedir.

Mustafa Kemal Atatürk, bugünü gençliğe armağan ederek gençlere Cumhuriyeti ve Cumhuriyet değerlerini koruma görevini vermiştir. Bu görev aynı zamanda gençlere duyulan sonsuz bir güvenin göstergesidir. Cumhuriyet değerlerine ve demokrasiye sahip çıkan; fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmek hepimizin ortak sorumluluğu ve birinci görevidir.

Karakteri bağımsızlık olan ulusumuzun, 19 Mayıs'ta başlayan ve dünyaya emsal olan Kurtuluş Savaşı, dünya tarihinin en büyük başarılarından birisidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının 103 yıl önce Samsun’da yaktıkları bu meşale, hiçbir zaman sönmeyecektir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyor, ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ