AYDINLIK BİR GELECEĞİ HEP BİRLİKTE KURACAĞIZ

Değerli meslektaşlarım,

11-13 Kasım 2021 tarihleri arasında 43. Olağan Büyük Kongremizi düzenledik. 14 Kasım 2021 günü de 43. Dönem Merkez Heyeti, Denetleme Kurulu ve Yüksek Haysiyet Divanı Üyelerimizin seçimini tamamladık.

43. Olağan Büyük Kongremizde gerçekleştirdiğimiz seçimlerde Büyük Kongre Delegelerimizin üstlenmiş olduğu sorumluluk için her birine çok teşekkür ediyoruz. Tüm delegelerimizin oy kullanmış olması seçimin önemini bir kez daha vurgulamıştır.

18 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirdiğimiz ilk Merkez Heyeti toplantımızda görev dağılımını gerçekleştirdik ve 43. Döneme fiilen başlamış olduk.

Seçime, sandığa ve seçilmişlere her zaman duyduğum saygıyı, demokrasinin gücüne ve dayanışmanın yaşamsallığına inandığımı her fırsatta ifade ettim. Bu sebeple, Birliğimizin ve Odalarımızın bu demokratik yarıştan güçlenerek çıktığına inancım tam.

Eczacılar içinde bulundukları sorunları aşabilmek için gerekli güce, vizyona, duruşa, iradeye sahiptirler. Bizler de aynı anlayışla, meslektaşlarımız, mesleğimiz ve Birliğimiz için çalışmaya büyük bir coşku ve heyecanla başlamış bulunuyoruz.

Yönetim anlayışımız mesleğe odaklı olarak, şeffaf ve demokratik kararlar almaya yönelik, değişime ve yenilenmeye açık bir anlayıştır.

Birliğimiz 65 yıldır, hizmet yaygınlığını ve gücünü artırarak mesleğimiz ve meslektaşlarımız için çalışmaya devam ediyor. Mesleğimizin gündemi her zaman yoğun ve sorunlarımızın ağır olduğunu hepimiz biliyoruz. Sorunlar hepimizi zorluyor ve giderek büyüyor. Çözümler ise emek ve çalışma istiyor ama imkânsız değil. Hal böyleyken, hiçbir surette vakit kaybedecek bir lüksümüz yok.

Birliğimizin yeni yönetimi olarak mesleğimizin bugününe ve geleceğine odaklı tüm önerilere açığız. Her öneriyi dinleyeceğiz ve önemseyeceğiz. Sonuçta, hepimizin ortaklaşabildiği çözüm yolları bulacağız.

Meslektaşı ile omuz omuza ve ondan güç alan bir dayanışma anlayışı ile Odayı, Birliği ve mesleği her şeyin üstünde tutan geleneğimizi yaşatmaya devam edeceğiz.

İnancımız şudur ki; her birimizin gönlünde ve zihninde yatan bir Türk Eczacıları Birliği imkânsız değil.

Bu hedefe hep birlikte ulaşacak gücümüz ve enerjimiz var.

Bunun için gerekli irade ve birikime de sahibiz.

43. Dönemde bizler, tüm meslektaşlarımızla;

Birlik’te hareket etmek,

Birlikte üretmek,

Birlikte başarmak istiyoruz.

Yönetim anlayışımız birlikte yönetmek ve her türlü öneriye açık olmaktır.

Mesleğimizin aydınlık geleceğini hep birlikte şekillendireceğimiz bu dönem, ortak aklın egemen olduğu bir dönem olacak.

Tüm dayanışma duygularımla hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

Yolumuz açık ve aydınlık olsun.

 

Ecz. Arman ÜNEY

Başkan